Będzie emisja akcji dla Małpki
2013-07-26
Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariusze przegłosowali uchwałę dotyczącą emisji blisko 21,8 mln akcji.
Nowymi walorami Grupa zapłaci za przejęcie Spółki Małpka, posiadającej sieć sklepów spożywczo-monopolowych działających pod marką Małpka Express.
Do przeprowadzenia transakcji konieczne jest jeszcze zarejestrowanie podwyższenia kapitału przez sąd. Czerwona Torebka czeka także na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zgodę na dokonanie koncentracji. Wniosek w tym zakresie został złożony do Urzędu w czerwcu.
„Podtrzymujemy nasze dotychczasowe założenia sfinalizowania transakcji na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku” – podkreślił Paweł Ciszek, Prezes Czerwona Torebka S.A.
 
Procedura przejęcia Małpki Express rozpoczęła się w pierwszej dekadzie czerwca br., kiedy zawarty został list intencyjny. Pod koniec minionego miesiąca strony podpisały umowę inwestycyjną, po pozytywnym zakończeniu badania due diligence przejmowanej Małpki. Celem transakcji jest pozyskanie 100% walorów tej firmy, kontrolowanej dotychczas przez Mateusza Świtalskiego, czyli syna Pana Mariusza Świtalskiego, Przewodniczącego Rady Nadzorczej i wiodącego akcjonariusza Czerwonej Torebki. 
 
Sieć Małpka Express rozwija się bardzo dynamicznie. Do końca 2013 r. na terenie naszego kraju działać będzie ponad 200 sklepów spożywczo-monopolowych pod marką Małpka Express. Aktualnie w Polsce jest blisko 100 placówek. Funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Otwierane są między innymi w pasażach Czerwonej Torebki.