Czerwona Torebka poprawia wyniki
2013-05-15
Grupa Czerwona Torebka opublikowała raport finansowy za I kwartał 2013 r., zgodnie z którym osiągnęła w tym okresie 18 mln zł przychodów.
Oznacza to poprawę r./r. o 45,6%. Grupa uzyskała przez pierwsze trzy miesiące tego roku blisko 0,3 mln zł zysku netto, znacznie poprawiając ubiegłoroczny wynik. 
O 45,6% do 18 mln zł wzrosły w I kwartale br. obroty Czerwonej Torebki w porównaniu do tego samego okresu minionego roku. „Jest to efektem konsekwentnie realizowanej strategii budowy pasaży handlowych Czerwona Torebka, których na koniec pierwszego kwartału 2013 roku było 55. To o 40 obiektów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku” – podkreśla Paweł Ciszek, Prezes Czerwonej Torebki S.A. Tak dynamiczny przyrost powierzchni handlowej pozwolił na osiągnięcie ponad 7,3 mln zł przychodów z wynajmu, co stanowiło przyrost o ponad 61% r./r. Z kolei w zakresie sprzedaży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych nastąpił wzrost obrotów o ponad 109% do nieco ponad 9,6 mln zł.
 
Na poziomie wyniku operacyjnego (EBIT) Grupa Czerwona Torebka w I kwartale br. osiągnęła 4,3 mln zł, względem ponad 0,6 mln zł straty przed rokiem. Natomiast wynik operacyjny z uwzględnieniem amortyzacji (EBITDA) wzrósł do ponad 4,8 mln zł, w porównaniu do blisko 0,1 mln zł na minusie w I kwartale 2012 r. Od stycznia do marca tego roku Grupa zarobiła na czysto 254 tys. zł, względem ponad 2,5 mln zł straty rok wcześniej. 
 
W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku „Czerwona Torebka” S.A. uzyskała pozwolenie na użytkowanie (PNU) dla 6 nowych obiektów.