Spółka wzmacnia segment handlowy
2013-06-11
W skład Grupy Kapitałowej Czerwona Torebka wejdzie Spółka posiadająca sklepy „convenience” marki Małpka Express.
Czerwona Torebka zawarła list intencyjny dotyczący przejęcia Spółki Małpka. Celem jest pozyskanie 100% walorów tej firmy, kontrolowanej obecnie przez Mateusza Świtalskiego, czyli syna Mariusza Świtalskiego, Przewodniczącego Rady Nadzorczej i wiodącego akcjonariusza Czerwonej Torebki.
Mariusz Świtalski pośrednio i bezpośrednio posiada ponad 71% akcji Czerwonej Torebki. Grupa Kapitałowa w zamian za wniesiony aport wyemituje do 21,8 mln akcji. 
„Planowana akwizycja sieci Małpka Express jest kolejnym, po przejęciu sklepu internetowego Merlin.pl, projektem rozbudowy Grupy Kapitałowej. Tym samym chcemy dalej wzmacniać działalność handlową, która naszym zdaniem jest najbardziej perspektywicznym segmentem biznesu. Segment handlowy systematycznie będzie zyskiwał na znaczeniu w Grupie Kapitałowej.” - podkreślił Paweł Ciszek, Prezes Czerwona Torebka S.A.
 
Zgodnie z ustaleniami w najbliższym czasie zostanie przeprowadzone badanie due dilligence przejmowanego podmiotu. Czerwona Torebka wystąpi także o zgodę na koncentrację do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Akcjonariusze Czerwonej Torebki będą jeszcze musieli także zatwierdzić uchwałę dotyczącą podwyższenia kapitału związanego z emisją akcji dla właścicieli Małpki. „Zakładamy, że cała transakcja zostanie sfinalizowana na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.” – dodał Paweł Ciszek. 
 
Sieć Małpka Express zadebiutowała na rynku w marcu 2012 r. Do końca 2013 r. na terenie naszego kraju działać będzie blisko 200 sklepów spożywczo-monopolowych. Funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Otwierane są między innymi w pasażach Czerwonej Torebki.